Dbałość o wygląd skóry jest dla wielu kobiet niezwykle istotna. Jest to jednak bardzo skomplikowany temat, a żeby osiągnąć optymalne rezultaty, trzeba konsekwentnie dbać o cerę na przestrzeni wielu lat. Zabiegi kosmetyczne, które powszechnie stosuje się salonach kosmetycznych, przewidują bardzo szerokie spektrum działań, które ma finalnie opóźnić starzenie się skóry, a także poprawić jej wygląd. Do grupy podstawowych zabiegów należą te, które mają na celu nawilżenie i odżywienie skóry w celu wspomożenia jej naturalnej regeneracji. Drugą grupą, która jest powszechnie wykorzystywana, są zabiegi, które ingerują w skórę w celu bezpośredniej poprawy jej wyglądu.

Zabiegi kosmetyczne odżywiające skórę

Podstawowym zabiegiem kosmetycznym, którego zadaniem jest rewitalizacja cery, jest mikrodermabrazja. Chcąc zrozumieć, jak działa ten zabieg, trzeba najpierw zrozumieć, w jaki sposób zbudowana jest skóra. Skóra zaś jest zbudowana z wielu warstw, a na najwyższym piętrze znajduje się naskórek. Jest to warstwa chroniąca głębsze warstwy skóry przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami atmosferycznymi. Pod nią znajduje się skóra właściwa, która jest bardzo delikatna. To w niej znajdują się naczynia krwionośne, gruczoły oraz koniec układu nerwowego, dzięki któremu odczuwa się otoczenie podczas kontaktu ze skórą. Dzięki zabiegowi mikrodermabrazji można zetrzeć wierzchnią warstwę naskórka, a następnie dzięki bezpośredniemu dostępowi do głębszych warstw skóry wprowadzić do niej odpowiednie preparaty poprawiające regenerację. Ponadto takie starcie naskórka pozwala na usunięcie przebarwień, a także stymuluje skórę do dynamicznego regenerowania się.

Kolejnym z zabiegów jest mezoterapia igłowa. Jest ona o wiele bardziej ingerująca w strukturę skóry. Polega na rolowaniu skóry za pomocą specjalnych rollerów z setkami igieł o różnej długości. W zależności od celu zabiegu można stosować wałki z igłami o długości 0,5 mm, ale najdłuższe mają nawet 2 mm. Tak długie igły wbijają się głęboko w skórę właściwą, raniąc ją, co sprzyja intensywnemu regenerowaniu się. Taki zabieg sprawia, że można pozbyć się nawet głębokich zmarszczek, blizn, rozstępów lub przebarwień. Jest to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów tego typu.

Naciąganie skóry, jako sposób na poprawę jej wyglądu

Dzięki łatwemu dostępowi do zabiegów kosmetycznych w Krakowie można też podjąć bardziej bezpośrednie kroki. Wśród zabiegów kosmetycznych powszechnie stosuje się botoks, którego działanie jest bardzo proste. Paraliżuje on mięśnie mimiczne twarzy, co sprawia, że skórka w naturalny sposób przestaje się marszczyć i wydaje się być bardziej napięta. W tym celu można też wstrzyknąć specjalny kwas, który sprawi, że przestrzeń pomiędzy mięśniami twarzy, a skórą wypełni się przez co skóra będzie się wydawała bardziej napięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj