Dobra firma nie może sobie pozwolić na złą komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, ponieważ przepływ informacji w większości przypadków jest kluczowy. Jakiekolwiek problemy techniczne, logistyczne i ogólnie związane z infrastrukturą, stwarzają spore zamieszanie w działalności przedsiębiorstwa.

Idealna telekonferencja – czyli jaka?

W wielu przedsiębiorstwach wciąż używa się przestarzałego sprzętu do przeprowadzania konferencji wideo. Coraz częściej można również spotkać się z organizacją odrębnego pomieszczenia – swoistego studia, w którym odbywają się spotkania. Tymczasem jednym z lepszych rozwiązań jest zorganizowanie standardowej sali konferencyjnej w taki sposób, aby jej wystrój pozostał nienaruszony. Jest to jak najbardziej możliwe z innowacyjnymi rozwiązaniami wideokonferencyjnymi dla firm, które pozwalają na wstawienie jedynie ścianki multimedialnej i potrzebnych urządzeń, np. telefonów telekonferencyjnych, za pomocą których można przeprowadzić meetingi na odległość w perfekcyjnej jakości.

Oprócz tego liczy się prostota obsługi i wielość możliwości, czyli perfekcyjne dostosowanie do konferencji przeprowadzanych na miejscu, jak i na odległość. Dlatego też trzeba wybierać mądrze i kierować się różnymi aspektami, aby urządzenia multimedialne i pomieszczenia były przystosowane do profilu firmy i przede wszystkim, aby była możliwość dostrojenia ich do działań konkretnej jednostki. Rozwiązania wideokonferencyjne muszą stać na najwyższym poziomie, aby za ich pomocą móc uzyskać lepszą organizację w firmie i pomnażać zyski.

Idealna jakość dźwięku i obrazu

Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, w których kiepski dźwięk, szumy, niemożliwość odróżnienia głosu osoby wypowiadającej się z tłumu, psuje jakość spotkania. Czasami wystarczy kompaktowe urządzenie, takie jak Polycom studio, za pomocą którego można łączyć się przez USB czy moduł BLUETOOTH. Działa dyskretnie, w tle, nadaje się do małych pomieszczeń i gwarantuje krystaliczną jakość dźwięku. Może współpracować z wieloma platformami wideo opartymi na chmurze. Jest to więc duże ułatwienie, które daje szeroki margines działania w różnych sytuacjach.

Takie urządzenia to także prosty dostęp do aktualizacji oprogramowania i zmiany ustawień. Każdy uczestnik jest wyraźnie rozpoznawalny, ponieważ zastosowana została technologii śledzenia osoby mówiącej. Urządzenie musi mieć także wysoką rozdzielczość , np. 5-krotny zoom elektroniczny, szerokie 120-stopniowe pole widzenia. Dobrze też, gdy sprzęt telekonferencyjny nie pozwala na przedostanie się od sali dźwięków z zewnątrz. Dzięki takim parametrom technicznym każdy, kto bierze udział w spotkaniu, odbiera niezwykle realistyczne wrażeni wizualne i dźwiękowe. Niemal zacierają się ograniczenia przestrzenne, co sprzyja lepszej integracji i płynnemu przepływowi informacji.

Nowoczesna przestrzeń robocza

Wnętrze, w którym będzie odbywało się spotkanie na odległość, musi być wyposażone w odpowiedni sprzęt multimedialny. Rozwiązania wideokonferencyjne dla firm w tym zakresie znacznie posunęły się do przodu i już nie trzeba przeznaczać całego pokoju czy sali na spotkania konferencyjne. Tak, jak zostało wspomniane we wstępie, wystarczy wstawić ściankę multimedialną, która świetnie zintegruje się z otoczeniem i zapewni komfort łączności z użytkownikami znajdującymi się w różnych pomieszczeniach firmy, czy też tymi, którzy łączą się ze swoich domów lub innych odległych miejsc za pomocą laptopa czy smartfona. Ważne jest także to, aby można łatwo i szybko dołączyć do telekonferencji, np. za pomocą jednego kliknięcia w spersonalizowany kalendarz. Pracę ułatwia także możliwość dodawania notatek i udostępniania treści w czasie rzeczywistym.

Podsumowując, innowacyjne rozwiązania wideokonferencyjne dla firm to czysta przyjemność spotkań w firmie oraz zapewnienie płynnego przepływu informacji, lepsza jakość współpracy i szybsze podejmowanie decyzji. Warto więc stawiać na nowoczesne urządzenia w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj