O tym, że znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach niezbędna, nie trzeba nikogo przekonywać. Swoją przygodę z tym językiem warto rozpocząć jak najwcześniej, gdyż dzięki temu zyskamy więcej czasu na doskonalenie nowych umiejętności oraz znacznie szybciej opanujemy podstawy nowego języka. Nic więc dziwnego, że rodzice decydują się zapisywać swoje dzieci na kurs języka angielskiego. Kiedy warto to zrobić i czy na naukę angielskiego może być za wcześnie?

Małe dzieci a języki obce

Umysł dzieci jest bardzo chłonny i uczy się nowych rzeczy znacznie szybciej niż umysły nastolatków czy osób dorosłych. Warto wykorzystać tę prawidłowość w nauce języków obcych i możliwie jak najwcześniej zapisać swoją pociechę na kurs języka angielskiego. Szkoły językowe organizują zajęcia już dla dzieci od 3 roku życia, co pozwala przyzwyczaić malucha do nowego zajęcia oraz zaszczepić w nim chęć do pogłębiania wiedzy językowej. Także przedszkola organizują dodatkowe lekcje językowe, na które mogą uczęszczać chętne dzieci.

Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy takie poświęcenie i dodatkowy wydatek są opłacalne w perspektywie długoterminowej. Małe dziecko ma bowiem jeszcze dużo czasu przed sobą, aby nauczyć się języka. Okazuje się jednak, że im wcześniej zaczniemy, tym szybciej dostrzeżemy pozytywne rezultaty – dziecko potrzebuje czasu nie tylko na opanowanie słownictwa i gramatyki, ale osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego, jego fonetyką i wymową, co w późniejszych latach zaowocuje lepszą wymową, akcentem oraz rozumieniem ze słuchu. Jeśli więc mamy taką możliwość, warto jak najwcześniej zapisać malucha na lekcje angielskiego, które w przypadku małych dzieci przypominają bardziej zabawę niż naukę sensu stricte.

Kurs języka angielskiego a wspólna nauka w domu

Samo posłanie dziecka na kurs języka angielskiego nie gwarantuje jednak sukcesu, jeśli nie będziemy szlifowali nowych umiejętności w domu. Na uczenie się języków obcych składa się bowiem tyle samo pracy z lektorem, co samodzielnego zaangażowania po lekcjach. Aby pomóc dziecku w opanowaniu nowego języka, warto powtarzać wraz z nim nowe słówka, prowadzić krótkie dialogi, a także pokusić się o słuchanie piosenek i oglądanie bajek w oryginalnej, angielskiej wersji językowej. Sprawi to, że maluch będzie postrzegał angielski jako nieodłączną część swojego życia oraz szybciej opanuje posługiwanie się nim w codziennych sytuacjach.

Praktyczne wsparcie w domowej nauce języków obcych oferują także nowoczesne pomoce naukowe w postaci fiszek. Są to niewielkie kartoniki przeznaczone do nauki języka angielskiego, które dostępne są także w wersji dedykowanej najmłodszym pasjonatom języków obcych. Fiszki możemy z powodzeniem wykorzystać do wspólnych zabaw i dzięki nim połączyć przyjemne z pożytecznym. Wspólne odgadywanie angielskich nazw zwierzątek, przedmiotów i roślin oraz prowadzenie mini dialogów to także doskonała okazja, aby spędzić wspólnie czas oraz poprzez dobrą zabawę zaszczepić w dziecku sympatię do języka angielskiego, która będzie towarzyszyła mu w późniejszych latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj