Pewnie myślisz, że nie jest to łatwe. No cóż, istnieją zawody wobec których banki podchodzą mniej przychylnie. Uzyskanie zwłaszcza kredytu hipotecznego jest bardzo trudne. Jednak nie niemożliwe. Z gotówkowym z kolei powinno być prościej, ale i tu mogą pojawić się pewne problemy. Co powinieneś wiedzieć?

Kredyt dla marynarzy – trudności

Marynarze zwykle są bardzo dobrze opłacani i wysokość ich dochodów z reguły nie stanowi żadnego problemu. Niestety głównym problemem jest praca na kontrakcie. Kontrakty charakteryzuje określony, z reguły kilku, kilkunastomiesięczny lub kilku letni (w najlepszych przypadkach) okres trwania. To przekłada się na fakt, chociaż wysokich to niestabilnych dochodów. Bywa też często, iż marynarze otrzymują swoje wynagrodzenie w obcej walucie. Dlatego banki nieprzychylnie podchodzą do rozpatrywania wniosków kredytowych. Nie oznacza to jednak, że zawsze tak jest. Czasem ocena zdolności kredytowej w wykonaniu niektórych banków jest lepsza. Wówczas mimo, że będzie się to wiązało z dłuższym procesem decyzyjnym i większą ilością wymaganych dokumentów, szanse na kredyt dla marynarzy rosną.

Jak uzyskać kredyt dla marynarzy?

Zarówno kredyty hipoteczne jak i gotówkowe charakteryzują się swoimi konkretnymi wymaganiami, jakie muszą zostać spełnione. W przypadku wniosku o zaciągnięcie kredytu hipotecznego sprawa jest zwykle trudniejsza. Jednak w obu przypadkach bank oceni zdolność kredytową i będzie żądał konkretnych dokumentów.

Kredyt hipoteczny

Aby uzyskać kredyt hipoteczny musisz przebrnąć przez pewne przeszkody. Oprócz wcześniej wspomnianych jest jedna, która rodzi duże problemy. Tą przeszkodą jest waluta wynagrodzenia. Komisja Nadzoru Finansowego wydała rozporządzenie, w którym banki mogą udzielać kredytu wyłącznie w walucie, w jakiej pobierane jest wynagrodzenie. Z kolei marynarze otrzymują je często w euro, funtach czy dolarach. Ponadto wraz ze zmianą kontraktu, a tym samym często i pracodawcy, dochodzi do zmiany tej waluty. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zwykle przewalutowanie. Jednak jego koszt kredytobiorca przyjmuje wówczas na siebie.

Kredyt gotówkowy

W przypadku kredytu gotówkowego, zwłaszcza zaciąganego na okres nie dłuższy niż okres trwania kontraktu, sprawa jest nieco łatwiejsza. W zależności od wysokości zaciąganego zobowiązania bank może wymagać lub nie dodatkowego zabezpieczenia. Często w postaci nieruchomości, ale zdarza się także, że i majątku ruchomego kredytobiorcy. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest wymagane w przypadku niskich zobowiązań. Jednak ich wysokość i warunki każdy bank ustala indywidualnie.

Gdzie udać się po kredyt?

Zanim zdecydujesz się na podróż do konkretnej instytucji, skorzystaj z wygodnego narzędzia jakim jest porównywarka kredytów, z której dowiesz się gdzie masz największe szansę na zaciągnięcie zobowiązania. Ponadto sprawdzisz na zobowiązanie jakiej wysokości możesz liczyć oraz jakie dokumenty będą potrzebne Ci do złożenia wniosku. Porównywarkę oraz więcej przydatnych porad dotyczących kredytów znajdziesz na http://chcepozyczke.com.pl

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego i kredytu hipotecznego

W przypadku kredytu hipotecznego jak i gotówkowego ilość dokumentów, potrzebnych do zawarcia umowy kredytowej z całą pewnością będzie różna. Jednak na pewno będą potrzebne Ci te poniższe:

  • kopia książeczki żeglarskiej,
  • kontrakty z bieżącego i zeszłego roku,
  • wyciągi z rachunku bankowego z ostatniego roku,
  • potwierdzenie wypłat wynagrodzenia za ostatni rok.

Trzymamy kciuki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj