W ostatnich latach coraz więcej mówi się o wyjątkowym dniu, chociaż ciężko mówić o nim jako o tradycji, bo Black Friday jeszcze nią nie jest, ale ma do tego aspiracje. Każdy z nas szuka odrobiny oszczędności, niezależnie od tego, jakie są czasy. Czym tak naprawdę jest Black Friday, bo wydaje się, że więcej o nim nie wiemy, aniżeli wiemy? Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie i zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Black Friday 2021 – czym on tak naprawdę jest?

Black Friday, czyli tłumacząc z angielskiego „Czarny Piątek”, jest to dzień, w którym wszyscy ludzie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych mają prawdziwego „fioła” na punkcie zakupoholizmu. Jest to prawdziwe święto konsumpcji, w którym sklepy otwierają swoje podwoje bardzo szeroko, oferując klientom masę produktów w dużych przecenach. Trzeba powiedzieć, że to dotyczy absolutnie wszystkich firm, zarówno tych wielkich, jak i tych mniejszych. Jako, że każdy pieniądz ma duże znaczenie, a ten który można zaoszczędzić, ma jeszcze większe, to dlaczegoż by nie skorzystać?

Czarny Piątek to dzień, który jest ostatnim piątkiem listopada – to prawdziwy czas wojny sklepów, które rywalizują ze sobą o każdego klienta. Nie dość, że sklepy są wtedy zatłoczone, a klienci potrafią (dosłownie) walczyć ze sobą o dane produkty, to w dodatku godziny otwarcia są znacznie wydłużone.

W Polsce nie jest jeszcze to tak znane święto, aczkolwiek wiele sklepów przygotowuje coraz więcej promocji związanych z tym okresem. I tak dla przykładu warto skorzystać z oferty sklepu La Moda, by kupić torebkę damską, a w przypadku mężczyzn doskonałym prezentem będą męskie botki.

Czy Black Friday 2021 to tylko jedyny dzień w roku?

Tak, Black Friday jest jedynym dniem, który właśnie służy na tak wyjątkowe promocje, które można zakupić w wielu sklepach, nie tylko w La Moda, by kupić np. męskie buty trekkingowe. Owszem, są też jego odpowiedniki jak Cyber Moday czy Black Week, jednak cała uwaga klientów skupia się na Black Friday.

Jeżeli ma się odrobinę czasu, to jak najbardziej warto skorzystać z takiej opcji, gdyż jest to po prostu doskonała szansa na zaoszczędzenie kilku złotych, a co też istotne, można już właśnie podczas tego dnia kupić wymarzony prezent na święta dla bliskiej osoby. Po co czekać z kupnem prezentu tuż przed Bożym Narodzeniem, skoro można to zrobić szybciej i taniej?

Podczas Black Friday 2021 można kupić dosłownie wszystko: elektronikę, ubrania, obuwie oraz masę innych produktów. Trzeba powiedzieć, że jest to też dzień sporych zysków dla przedsiębiorców, bo można wyraźnie zobaczyć, że nawet w naszym kraju jest większa liczba osób w sklepach.

Czy promocje na Black Friday 2021 są prawdziwe?

Nie ma co ukrywać, że większość promocji jest prawdziwa, aczkolwiek zdarzają się drobne sztuczki przedsiębiorców, o których warto opowiedzieć. Trudno oczekiwać od przedsiębiorców, że nagle zaczną sprzedawać swój towar za bezcen po to, by klientom zrobiło się miło i przyjemnie.

Najbardziej znaną sztuczką jest podniesienie ceny towaru przed Black Friday, aby ją obniżyć właśnie na ten dzień. Wtedy slogan „50% taniej” jak najbardziej jest prawdziwy, ale nikt nie powiedział, że chwilę wcześniej cena poszła o 20-30% do góry. Na pewno nie jest to etyczne, ponieważ klient ma poczucie, że jest to gigantyczna obniżka, ale niestety nie jest to do końca prawda. To najbardziej znana sztuczka, której dokonują przedsiębiorcy i w zasadzie.

Podobny zabieg dotyczy produktów 2+1. Klient jest przekonany, że 3 produkt dostaje praktycznie za nic bądź za symboliczną opłatą, jednak okazuje się, że jest to koszt jak najbardziej wliczony w ostateczną cenę towaru i właśnie jego podniesienie sprawia, że klient płaci jak za wszystkie 3 towary. Warto być czujnym i nie dać się oszukiwać. Tego też wam życzymy podczas Black Friday 2021.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj