Program wymiany studenckiej cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość edukacji w dobrych uczelniach poza granicami RP. ERASMUS wiążę się ponadto z finansowym wsparciem dla każdego uczestnika. Warto wiedzieć, jakie inne zalety ma program zainicjowany przez Komisję Europejską.

Przygotowania

Przed planowanym wyjazdem na zagraniczną uczelnię warto zapisać się na kurs w szkole językowej. Placówki edukacyjne mają w swojej ofercie lekcje angielskiego online lub zajęcia stacjonarne. Każdy kandydat może więc wybrać opcję dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań. W przypadku wyjazdu na zagraniczną uczelnię warto wybrać zajęcia z native speakerem. Stypendium nie ogranicza się bowiem jedynie do zajęć edukacyjnych. W wolnym czasie można zwiedzać instytucje kultury, restauracje i inne znane miejsca charakterystyczne dla danego kraju. Native speaker pomoże zaplanować czas wolny tak, by wykorzystać go na poznawanie najbardziej atrakcyjnych placówek.

Korzyści

Program Erasmus ma wiele zalet, które wpływają na jego popularność. Każdy stypendysta otrzymuje comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości kilku tysięcy złotych. W programie bierze udział wiele uczelni, których poziom nauczania jest bardzo wysoki. Studenci mogą wybrać placówkę z jednego z 28 państw Unii Europejskiej, a także Macedonii, Turcji, Szwajcarii, Lichtensteinu, Norwegii oraz Islandii. Natomiast w obrębie wybranego kraju dostępnych jest kilka uczelni. Uczestnicy programu Erasmus mogą również wybrać okres swojego zagranicznego pobytu. W przypadku zmiany swojej decyzji istnieje szansa przedłużenia stypendium. Program Erasmus bazuje również na ekwiwalencji przedmiotów. Jeśli dane zajęcia zostały zaliczone za granicą, wówczas stypendysta ma prawo do wpisania ich w program studiów na swojej macierzystej uczelni.

Program Erasmus stanowi świetną formę rozwoju swoich zainteresowań i kompetencji. Przed planowanym wyjazdem warto jednak skorzystać ze wsparcia nauczycieli ze szkoły Lincoln, by komunikacja z zagranicznymi studentami i profesorami nie stanowiła utrudnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj