W obecnym czasie grzałki oraz inne urządzenia grzejne są podstawowym i niezbędnym elementem wielu procesów technologicznych w przemyśle, szczególnie w sytuacji kiedy konieczne jest użycie wysokich temperatur. Są bardzo istotne, bowiem od nich zależy wydajność produkcji a także bezpieczeństwo osób pracujących przy sprzętach ogrzewanych elementami grzewczymi. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat rodzajów grzałek i ich zastosowania.

Grzałki opaskowe – do czego służą?

Obecnie na rynku znaleźć można bogaty i urozmaicony asortyment różnego rodzaju grzałek, które można dopasować pod względem trwałości, mocy, parametrów technicznych oraz jakości użytkowania. Grzałki opaskowe znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w uplastycznianiu tworzyw sztucznych, aczkolwiek służą również do podgrzewania poszczególnych odcinków instalacji. Jeśli chodzi o kształt, są one niewielkie, przez co mogą dokładnie ogrzać jedno wybrane miejsce. Warto zaznaczyć, iż sama obudowa grzałki opaskowej zaprojektowana jest z blachy nierdzewnej, jednakże może być też wykonana z innych tworzyw takich jak: taśmy lub druty oporowe. Grzałki opaskowe wykorzystuje się w:

  • przetwórstwie tworzyw sztucznych
  • wyrobach gumowych
  • wtryskarkach
  • wytłaczarkach
  • pakowarkach
  • oraz wielu innych

Grzałki mikanitowe – czym są i gdzie się jest stosuje?

Czy wiesz, że ten rodzaj grzałek jest ostatnim czasem jednym z najbardziej popularnych? Wynika to przede wszystkim z niezwykłej trwałości oraz jakości użytkowania. Grzałki mikanitowe wykonane są z drutów oraz taśm oporowych, które są nawijane na specjalnym izolatorze mikanitowym, produkowane są z różnym rozkładem mocy działania. Poprzez zastosowanie w ich produkcji nowoczesnej technologii, minimalizuje się ryzyko powstawania wszelkich niedociągnięć. Sprawdzają się idealnie w takich branżach jak: przemysł chemiczny, obuwniczy, odlewniczy a także w branży spożywczej i przemyśle tworzyw sztucznych.

Grzałki ceramiczne – zalety zastosowania

Grzałki ceramiczne jak sama nazwa wskazuje zawierają ceramikę, w swojej budowie posiadają drut oporowy, który jest oblany ceramiką, która po odpowiednim nagrzaniu odparowuje płyn. Mogą być stosowane nawet w bardzo wymagających warunkach pracy, najczęściej stosuje się je we wtryskarkach oraz do podgrzewania wybranych odcinków. Wśród zalet tego rodzaju grzałek można wymienić między innymi:

  • żywotność – ceramika sprawdza się znacznie lepiej od waty
  • łatwe czyszczenie- bowiem wystarczy standardowe przepalenie
  • satysfakcjonująca chmura
  • grzałka nie wysycha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj