Praca poza granicami kraju to nie tylko możliwość godziwego zarobku, ale także szansa na zaznajomienie się z nową kulturą, językiem, kuchnią czy tradycją. Zwiedzanie malowniczych włoskich zakątków to propozycja na wypoczynek i aktywne spędzania czasu wolnego. O czym warto pamiętać szukając pracy we Włoszech? Poniżej prezentujemy garść porad, które powinny stanowić punkt wyjściowy do poszukiwań pracy za granicą. O czym mowa?

Oferty pracy we Włoszech – kto może liczyć na zatrudnienie?

W przypadku pracy sezonowej – z pewnością pracę znajdą przedstawiciele branży turystycznej i gastronomicznej. Osoby o dobrej kondycji i zdrowiu znajdą zatrudnienie podczas zbiorów oraz w ogrodnictwie. W tym przypadku znajomość włoskiego nie jest wymagana, pomoże za to z pewnością choćby podstawowa sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim.

Polscy budowlańcy to również cenieni specjaliści w krajach europejskich.

W przypadku profesji wymagających specjalistycznej wiedzy i studiów (lekarze, informatycy, logistyka) – wówczas znajomość włoskiego będzie dodatkowym atutem, który zaprocentuje podczas procesu rekrutacyjnego.

Jak szukać pracy we Włoszech?

Przy poszukiwaniach pracy można natknąć się na propozycje agencji pośrednictwa pracy – ułatwiają one załatwienie niezbędnych formalności przed wyjazdem. Koordynator danego projektu pełni też funkcję opiekuna, do którego można zwracać się w przypadku trudności czy bieżących spraw podczas wyjazdu. To z kolei daje większe poczucie bezpieczeństwa – jest to dobra opcja, zwłaszcza podczas pierwszych wyjazdów zarobkowych do Włoch i nie tylko.

Pracy we Włoszech można także szukać samodzielnie. Warto wówczas wybierać sprawdzone portale z ogłoszeniami, które oferują transparentne warunki współpracy. Unikaj ofert, w których nie możesz zweryfikować nazwy firmy, a tym samym – czy działa ona legalnie. Jeżeli chcesz wyeliminować ryzyko wiążące się z wyjazdem zagranicznym, a praca Włochy to Twój cel – wybieraj portale ogłoszeniowe, które oferują różnorodne oferty pracy i bogatą bazę ogłoszeniową. Warto przejrzeć ogłoszenia na portalu Pokato.pl. Pamiętaj też, aby przed aplikowaniem na interesujące stanowisko sprawdzić firmę w sieci. Łatwy dostęp do tych informacji, działająca strona internetowa – to sygnały, które wskazują, że firma funkcjonuje legalnie i jest godna zaufana.

Szukanie pracy na miejscu jest także możliwe, jednak to najbardziej ekstremalny wariant, zwłaszcza przy braku znajomości języka włoskiego. Dlatego też najbezpieczniejszą opcją jest szukanie pracy za granicą na miejscu, w swoim kraju. Zaoszczędzi to stresu związanego z początkowym etapem, kiedy koszty utrzymania nie są pokrywane przez bieżące zarobki. Wydatki w obcej walucie są wówczas bardziej dotkliwe niż w przypadku rodzimej waluty.

Praca – Włochy: czy warto?

Włochy budzą skojarzenia przede wszystkim jako wakacyjna destynacja. Jeśli zatem szukasz pracy w sektorze usług hotelowych, gastronomii lub bezpośrednio powiązanych z obsługą turystów – to zdecydowanie dobry kierunek. Praca sezonowa to nie tylko doskonała opcja dla uczniów i studentów, ale także dla wszystkich osób, które chcą wykorzystać urlop na podreperowanie domowego budżetu połączone ze zwiedzaniem. To także dobry kierunek na szukanie pełnoetatowej pracy. Praca za granicą to zawsze ubogacające doświadczenie, które uczy samodzielności i radzenia sobie w nowych warunkach i z pewnością zostanie docenione przez ojczystych pracodawców w przypadku powrotu do kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj