Zaręczyny to wzruszający moment, dlatego powinieneś je dokładnie zaplanować. Najważniejszym elementem jest oczywiście pierścionek zaręczynowy, który stanie się symbolem miłości na całe życie. Powinien być dopasowany do osobowości, a także ogólnej urody Twojej ukochanej. Zastanawiasz się jaki kamień wybrać? Podpowiemy Ci, jakie masz możliwości.

Najbardziej popularne kamienie – diament i brylant

Większość modeli w sklepie z biżuterią posiada ozdobne kryształki w postaci diamentów. Nic dziwnego, ten kamień symbolizuje długie i szczęśliwe małżeństwo. To jednocześnie bardzo trwały minerał, który ma zachwycający wygląd. Szlifowany diament prezentuje się elegancko i subtelnie na kobiecej dłoni, a w dodatku jest odporny na zarysowania czy zmatowienie. Bardziej tradycjonalnym, choć zdecydowanie droższym wyborem jest brylant. Nie musi być on ogromny – wystarczy drobny kryształ, który zachwyci Twoją wybrankę. Podczas wyboru pierścionka zaręczynowego staniesz pewnie przed decyzją, czy wybrać jeden diament lub brylant na środku czy wielokamieniowe modele. Na pewno pierwsza opcja będzie bardziej kosztowna – a im większy kryształ, tym wyższa cena. Dużo też zależy od wyglądu palca twojej przyszłej żony. Drobne kamienie po bokach lub umieszczone w postaci koła będą idealnie pasować do smukłych palców. Z kolei duży diament lub brylant na środku na szerszych kształtach.

Symbol miłości z cyrkonią – czy warto?

Alternatywą dla pierścionka zaręczynowego z diamentem czy brylantem jest oczywiście cyrkonia. Niestety, musimy odradzić Ci takiego wyboru. Przede wszystkim są delikatniejsze, choć bardzo podobne do lepszych jakościowo kamieni. Wszelkie zarysowania będą bardziej widoczne na tego typu fasonie. W dodatku mogą pojawić się ukruszenia kamienia, co wpłynie na estetykę całego wyglądu. Po dłuższym czasie, pierścionki staną się matowe i nie będzie można uzyskać ich pierwotnego blasku- nawet jeśli w pierwszym momencie zrobią one na tobie duże wrażenie. To tylko pozorna oszczędność – takie modele przyciągają mężczyzn ze względu na niską cenę, jednak późniejsze uszkodzenia mogą okazać się kosztowne. Zdecydowanie lepiej wybrać pierścionek zaręczynowy z jednym drobnym brylantem lub kilkoma delikatnymi diamentami. Warto wziąć pod uwagę, że to symbol miłości na długi czas. Jeśli chcesz zainwestować w pamiątkę na całe życie, szybka pożyczka może pomóc ci podreperować budżet. To prosty sposób, dzięki któremu błyskawicznie zyskasz pieniądze na swoje konto. Szybka pożyczka nie wymaga także od ciebie wielu formalności i możesz ją rozplanować na wiele celów.

Kamienie szlachetne – szafir, topaz i rubin

Coraz częściej w sklepach jubilerskich pojawiają się kolorowe kamienie szlachetne. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ pierścionek zaręczynowy będzie się wyróżniał swoim wyglądem. W dodatku możesz wybrać taki kolor, który uwielbia twoja dziewczyna lub będzie najlepiej pasować do jej urody. Wśród kamieni szlachetnych, które są najbardziej popularne to szafiry i topazy. Pierwsze z nich będą doskonale prezentować się u dziewczyn, które mają jasną cerę i blond włosy. Z kolei topazy są bardziej uniwersalne. W sklepach jubilerskich możesz znaleźć ich wiele odcieni niebieskiego. Zupełnie inaczej wygląda rubin, ponieważ ma kolory czerwieni. Możesz go wręczyć dziewczynie, która jest radosna i energiczna. To będzie jej idealne odzwierciedlenie. Brakuje Ci gotówki? Szybka pożyczka może rozwiązać ten problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj