Oszczędzanie na zakupach, zarówno tych codziennych, jak i okazjonalnych, pozwala na odłożenie pieniędzy „na przyszłość” lub na drobne przyjemności. Coraz więcej osób szuka rozwiązania, które pozwoli zapłacić za zakupy chociaż kilka złotych mniej. Sposobów na to jest wiele, a jedną z ciekawszych opcji stanowi uczestnictwo w różnego rodzaju programach lojalnościowych. Czy będąc członkiem takiego programu, faktycznie można zaoszczędzić na zakupach?

Programy lojalnościowe – na jakie bonusy mogą liczyć ich uczestnicy?

W Polsce działa wiele programów lojalnościowych, które oferują klientom ciekawe bonusy. Duże zainteresowanie odbiorców budzą nie tylko te obejmujące tylko jedną markę, lecz także multipartnerskie. Co to znaczy, że program lojalnościowy jest multipartnerski? Uczestnicy posiadający jedną kartę mogą zbierać punkty w różnych sklepach i punktach usługowych, które są partnerami danego programu. Pozwala to na o wiele szybsze zbieranie punktów i ich wymienianie na nagrody. Przykładem takiego programu jest PAYBACK, o którym więcej przeczytasz na stronie internetowej: PAYBACK.pl/ekstra.

Oszczędzanie na zakupach z programem lojalnościowym – czy to możliwe?

Już sama wymiana uzbieranych punktów na nagrody rzeczowe lub vouchery oferowane w regulaminie wybranego programu pozwala zaoszczędzić na zakupach. Nie wydajesz bowiem pieniędzy na dany produkt, tylko uzyskujesz go, wymieniając zgromadzone na koncie punkty. To ciekawa opcja w sytuacji, gdy planujesz zakup droższego produktu, np. elementu wyposażenia kuchni albo salonu. Pamiętaj jednak, aby wcześniej dokładnie sprawdzić, jakie nagrody w danym programie lojalnościowym są oferowane i ile punktów musisz zebrać, aby je otrzymać.

Innym sposobem na oszczędzanie wraz z programem lojalnościowym jest skorzystanie z opcji obniżenia wartości rachunków za zakupy u stacjonarnych partnerów. Jak to zrobić? Wystarczy, że wykorzystasz w tym celu punkty zgromadzone na twoim koncie. Wcześniej jednak sprawdź, którzy z partnerów programu oferują taką możliwość i jaki jest dokładny przelicznik punktów na złotówki. Przed dokonaniem transakcji zgłoś przy kasie wybór takiej formy zapłaty za zakupy. Obniżanie za pomocą punktów rachunków za codzienne sprawunki pozwoli ci na poczynienie oszczędności w domowym budżecie i przyda się w sytuacji, gdy akurat czekasz na wypłatę albo masz więcej wydatków, np. w okresie świątecznym.

Dodatkowo u niektórych partnerów programu lojalnościowego możesz zyskać jeszcze inne rabaty – konkretne produkty z gazetki promocyjnej partnera kupisz taniej, jeśli jesteś uczestnikiem programu. Tak działa to np. w przypadku PAYBACK – tego typu oferty dla uczestników Programu dostępne są w PSB Mrówka, sieci Kaufland i bp Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj