Leasing samochodów to zewnętrzna forma finansowania, która cieszy się rosnącą popularnością. W kręgu zainteresowań są nie tylko nowe pojazdy, ale również auta „z drugiej ręki”. Poznaj więc korzyści wynikające z leasingu samochodów używanych.

Leasing jest formą finansowania, z której często korzystają firmy. Dla przedsiębiorców jest to szansa na zbudowanie floty pojazdów niższym kosztem i bez nadmiernego obciążania finansów. Wcale jednak nie trzeba brać w leasing samochodów nowych – równie dobrze mogą to być auta używane, czego przykładem jest Leasing SMARTPLAN na używane pojazdy dostępny w ofercie Toyota Leasing.

Zalety leasingu samochodów używanych

Leasing samochodów używanych to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Do zalet leasingu aut używanych zaliczyć można m.in.:

  • niższe koszty finansowania – samochód „z drugiej ręki” jest tańszy,
  • szeroki wybór pojazdów w dowolnej wersji wyposażenia,
  • możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu raty leasingowej oraz innych opłat,
  • możliwość wymiany auta po kilku latach użytkowania,
  • przewidywalność kosztów.

Decydując się na leasing samochodów używanych, masz również pewność co do stanu technicznego pojazdu – szczególnie, jeśli wybierasz auto pochodzące od dealera.

Jak wybrać korzystny leasing samochodów używanych?

Leasing leasingowi nierówny, dlatego warto porównać dostępne propozycje. Analizując poszczególne rozwiązania, należy wziąć kilka istotnych aspektów mogących zadecydować o przewadze jednej opcji nad pozostałymi.

  • Wysokość opłaty wstępnej

Opłata wstępna to procentowa część wartości pojazdu. Im niższa, tym mniej środków na start należy „włożyć” w leasing. Większość firm leasingowych ustala minimalną opłatę wstępną na poziomie 10%, ale nie jest to standardem. Jeśli chcesz zacząć użytkować pojazd bez ponoszenia żadnych kosztów na wstępie, szukaj finansowania z opłatą wstępną wynoszącą 0%.

  • Wysokość miesięcznej raty

Wysokość miesięcznej raty uzależniona jest nie tylko od wartości pojazdu, ale też od wysokości wkładu własnego i ewentualnego wykupu. Okazuje się, że leasing samochodów używanych może mieć ratę niższą o 60% w porównaniu ze standardową ofertą – przykładem jest wspomniany już Leasing SMARTPLAN na używane pojazdy. Z czego to wynika? Rata ustalana jest na podstawie ceny pojazdu pomniejszonej o wysokość opłaty wstępnej i wykup.

  • Wiek finansowanego pojazdu

Firmy leasingowe mają różne wymagania względem wieku finansowego auta. Często jest tak, że oferta uwzględnia nie tylko sam rocznik pojazdu, ale również okres finansowania. Suma lat nie może przekroczyć ustalonego limitu.

Im więcej parametrów porównasz, tym lepiej dopasowany leasing samochodów używanych wybierzesz.

Jeśli jednak interesuje Cię leasing pojazdów fabrycznych, weź pod uwagę Leasing SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w Toyota Leasing. Warto pomyśleć o nim już teraz – szczególnie, że niebawem rusza wyprzedaż rocznika. To szansa, aby wziąć w leasing pojazd na jeszcze korzystniejszych warunkach finansowych – z rabatem sięgającym co najmniej kilka tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj