Szybki dostęp do gotówki przydaje się zawsze. Dlatego wiele osób zastanawia się nad uruchomieniem linii kredytowej przypisanego do rachunku osobistego. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z takiej opcji i czy jest to rozwiązanie dedykowane również Tobie.

Linia kredytowa to specyficzny produkt finansowy, który nie jest typowym kredytem. Stanowi połączenie najlepszych cech kredytów gotówkowych z cechami kart kredytowych. Dzięki temu dodatkowe pieniądze są zawsze pod ręką. Atutem jest m.in. naliczanie odsetek wyłącznie od pobranej kwoty – w przypadku Linii Kredytowej dostępnej w Toyota Banku oprocentowanie nominalne jest zmienne, a RRSO może wynieść 12,97%.

Jak działa linia kredytowa?

Linia kredytowa działa na prostej zasadzie – wnioskowana kwota powiększa saldo dostępnych środków na rachunku bankowym. Dlatego, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, właściciel rachunku może skorzystać z dodatkowych pieniędzy.

Tego rodzaju produkt ma charakter odnawialny – każdy wpływ na konto powoduje automatyczną spłatę zadłużenia. Dzięki temu limit odnawia się i kredytobiorca może znów korzystać z większej kwoty.

Warto przy tym podkreślić, że wysokość limitu przyznawana jest odgórnie przez bank – na podstawie comiesięcznego salda i wpływów na konto.

Linia kredytowa – dla kogo?

Z linii kredytowej może skorzystać każdy, kto posiada rachunek bankowy. Cechą charakterystyczną jest bowiem powiązanie kredytu z kontem osobistym. To jednak nie wszystko, ponieważ osoba ubiegająca się o wsparcie finansowe powinna spełniać kilka warunków:

  • wykazywać zdolność kredytową
  • mieć dobrą historię kredytową
  • otrzymywać regularne wpływy.

Wiele osób jest w stanie sprostać wymaganiom banków, jednak nie wszyscy decydują się na skorzystanie z takiego finansowania. Jest to opcja szczególnie korzystna dla tych, którzy:

  • chcą mieć stały dostęp do większych środków
  • często dokonują większych zakupów jednorazowo
  • nie są przekonani do korzystania z karty kredytowej.

Czy to się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o opłacalność uruchomienia linii kredytowej. Na pewno warto rozważyć taką opcję, ponieważ:

  • jest to atrakcyjniejsze finansowo rozwiązanie niż kredyt gotówkowy – odsetki naliczane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty
  • spłata zadłużenia dokonywana jest automatycznie – nie trzeba pamiętać o terminach płatności rat
  • linia kredytowa dostosowana jest do możliwości finansowych kredytobiorcy
  • formalności zostają uproszczone do minimum – nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów finansowych.

Jeśli potrzebujesz stałego dostępu do środków, linia kredytowa powinna spełnić Twoje oczekiwania. Przeanalizuj wszystkie „za i przeciw”, aby wybrać rozsądnie i zgodnie z aktualną sytuacją materialną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj