Narodziny maluszka są wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Przez pierwsze tygodnie skupiamy się raczej na „tu i teraz”, by odnaleźć się w nowej sytuacji, ale kiedy tylko emocje się stonują, warto pomyśleć o przyszłości swojego dziecka. Im wcześniej zaczniesz w nią inwestować, tym lepiej i łatwiej będzie twojemu maluchowi w przyszłości. Jak zabezpieczyć przyszłość Jasia, by Jan nie musiał martwić się o nic?

Czy ubezpieczenie szkolne wystarczy?

Każdy maluch, który chodzi do przedszkola czy szkoły, może być ubezpieczony w ramach wspólnego ubezpieczenia dzieci. Jest to dobre rozwiązanie – składki z reguły nie są za wysokie, a jednocześnie, jeśli dziecku coś się stanie, na przykład w czasie biegania na przerwie lub zaciętej walki w dwa ognie (wiadomo, mimo najlepszych chęci trudno upilnować maluchy), wypłacone zostanie świadczenie.

Warto jednak objąć dziecko szerszym ubezpieczeniem. Często możesz opłacać większe składki dla siebie, a ubezpieczenie obejmie też malucha. Dobrym rozwiązaniem jest także polisa dla dziecka. To rozwiązanie o wielu zastosowaniach, jednak jego podstawową funkcją jest właśnie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, pobytu w szpitalu, urazów, złamań i tym podobne. To ważne, ponieważ czasami leczenie może kosztować bardzo wiele, a przecież na zdrowiu swoich ukochanych nie chcemy oszczędzać.

Polisa dla dziecka a oszczędności

Polisa dla dziecka ma jedną, bardzo ważną zaletę, która sprawia, że tym bardziej warto ją przemyśleć. Część składki jest związana właśnie z ubezpieczeniem w razie nieszczęśliwych wypadków, część to oszczędności, które zostaną wypłacone dziecku w odpowiednim momencie – dniu 18 urodzin, w momencie rozpoczęcia lub zakończenia studiów. Polisa dla dziecka jest więc formą oszczędzania na jego przyszłość.

To w zasadzie najlepszy sposób na zabezpieczenie dziecka. Dzięki zgromadzonym pieniądzom młody dorosły może rozpocząć własne, samodzielne życie. To moment, kiedy pieniędzy najbardziej potrzeba, a zgromadzenie oszczędności na lokacie jest trudne. Odkładanie co miesiąc małych kwot na polisie ubezpieczeniowej jest więc świetnym rozwiązaniem – to łatwiejszy sposób gromadzenia pieniędzy, na dodatek nie możesz ich często wypłacić bez strat, co zapobiegnie wydawaniu odłożonych środków na bieżąco. Co więcej, polisa dla dzieci często wiąże się z oprocentowaniem wpłaconych kwot – wystarczy naprawdę niska wpłata co miesiąc, by zebrała się ładna kwota, idealna na początek dorosłego życia.

Polisa dla rodziców – świadczenie dla dzieci

Nie lubimy o tym myśleć, jednakże posiadanie dzieci zobowiązuje do tego, by zabezpieczyć ich przyszłość na wypadek, gdyby nam się coś stało. Podniesienie składek w ubezpieczeniu na życie na nieszczęśliwe wypadki pomoże dzieciom i partnerowi przeżyć przykre momenty.

Wiadomo, że życia ani zdrowia nie powinno się przeliczać na pieniądze, jednak smutna prawda jest taka, że one bardzo dużo ułatwiają. Postaraj się znaleźć polisę, która daje twoim dzieciom jak najwięcej pieniędzy w razie, gdyby was zabrakło. Dzięki temu będą mogły się dalej rozwijać – iść na studia, kupić mieszkanie czy po prostu spełniać swoje plany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj