Chcesz zdecydować się na kupno nowego mieszkania w stolicy kraju? Sprawdź, z jakimi kosztami trzeba się wówczas liczyć!

Ceny mieszkań utrzymują się od dłuższego czasu na dość wysokim poziomie. Chociaż w ostatnich miesiącach pojawiły się niewielkie podwyżki, nastąpiły także korekty, które doprowadziły do lekkiego wyhamowania kosztów kupna własnego lokalu. Warszawa od lat jest najdroższym rynkiem mieszkaniowym w Polsce. To właśnie tutaj za własne „M” musimy zapłacić najwięcej. Jak prezentowały się ceny w ostatnim czasie?

Zgodnie z danymi podanymi przez serwisy Bankier.pl oraz OtoDom we wrześniu 2019 roku za nowe mieszkanie w Warszawie trzeba było zapłacić średnio około 8 325 złotych za jeden metr kwadratowy. Z kolei lokal z rynku wtórnego był jeszcze droższy – tutaj cena oscylowała wokół 10 806 złotych za metr kwadratowy. Taka różnica cenowa pomiędzy mieszkaniami nowymi a używanymi wynika głównie z lokalizacji. Najwięcej mieszkań używanych znajduje się w centrum, gdzie ceny są wyższe niż w innych rejonach miasta i na jego obrzeżach, gdzie deweloperzy w Warszawie często realizują swoje inwestycje mieszkaniowe.

Różnice cenowe można zaobserwować także na przykładzie metrażu mieszkania. Mniejsze „M” kosztują więcej w przeliczeniu na metr kwadratowy, natomiast większe lokale, które mają powyżej 60 metrów kwadratowych, są już tańsze w zakupie. Biorąc pod uwagę powyższe koszty, za nowe mieszkanie w Warszawie posiadające metraż mniejszy niż 40 metrów kwadratowych należy zapłacić cenę wynoszącą od około 250-300 tysięcy złotych wzwyż. Mieszkania mające powyżej 60 metrów kwadratowych mogą kosztować od około 400 tysięcy do nawet ponad 600 tysięcy złotych.

Tak wysokie ceny za nowe i używane nieruchomości mieszkalne w stolicy nie odstraszają jednak kupujących. Stale znajdują się zainteresowani nabywaniem nowych „M” zarówno na użytek własny, jak również jako przyszłościowa inwestycja, na której można zarobić więcej niż na lokatach bankowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj