Dress Code jest to zbiór określonych przez konkretną korporację, szkołę, uniwersytet, klub czy przedsiębiorstwo zasad, które dotyczą ubioru kobiet oraz mężczyzn. Nie chodzi tu tylko o dopasowanie odpowiedniego stroju, ale również dodatków takich, jak obuwie, biżuteria, makijaż bądź fryzura.

Dress Code w korporacji

Najczęściej spotykanym typem dress code’u w korporacjach jest (dla mężczyzn) granatowy garnitur oraz biała koszula wraz z eleganckimi butami (najlepsze będą dobrane kolorystycznie oksfordy). Dla kobiet z kolei, mogą być to po prostu czarne lub granatowe eleganckie, aczkolwiek formalne sukienki, wraz z butami na obcasie (lecz nie mogą być to szpilki, ani inne krzykliwe rodzaje butów – najlepsze będą czółenka na niezbyt wysokim obcasie). Jeśli chodzi o makijaż, powinien on być dość delikatny, nie można pozwolić sobie na mocną szminkę!

Istnieją również firmy, gdzie panuje bardziej casualowy dress code. Polega on także na ubieraniu się w określonym stylu i barwach, jednak stroje mogą być mniej oficjalne.

Dress Code w szkołach

Szkoły, w których obowiązuje określony dress code, to zwykle szkoły prywatne, gdzie uczniowie noszą specjalnie zaprojektowane mundurki w barwach szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj