Co to jest PIT-37?

PIT-37 jest to rodzaj deklaracji podatkowej, którą muszą wypełnić podatnicy, którzy w poprzednim roku osiągnęli przychody z tytułu: wynagrodzeń ze stosunku pracy lub służbowego, praw majątkowych (np. autorskich), działalności wykonywanych osobiście, zasiłków z ubezpieczenia społecznego, stypendiów, rent, emerytur czy zasiłków bądź świadczeń przedemerytalnych. Wszystkie te źródła muszą być potwierdzone dokumentami PIT-11.

Do kiedy i gdzie należy złożyć PIT-37?

Dokument PIT-37 należy złożyć do dnia 30 kwietnia (po roku podatkowym) w urzędzie skarbowym w naszym miejscu zamieszkania. Możliwe jest również wypełnienie dokumentu PIT-37 przez internet poprzez program „e-Deklaracje” oraz następnie wysłanie go (także przy pomocy owego programu) do konkretnego urzędu skarbowego.

Co w przypadku niezłożenie dokumentu PIT-37 bądź niezłożenia go w odpowiednim terminie?

Wówczas należy liczyć się z koniecznością zapłacenia konkretnej grzywny, ponieważ jest to czyn zabroniony, kwalifikujący się jako wykroczenie (według Kodeksu karnego skarbowego). Kara grzywny wahać się może (w zależności od kwoty uszczuplenia należności publiczno-prawnej) od 160 złotych do nawet 32 milionów złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj