Każdemu, komu zależy na pozbyciu się wirusów, bakterii i grzybów z przestrzeni, w której przebywa zaleca się wykonanie dezynfekcji przez profesjonalną firmę dysponującą wszelkimi niezbędnymi środkami.

Metody dezynfekcji

Dezynfekcja, czyli odkażanie, to niszczenie wegetatywnych form drobnoustrojów zarówno z przedmiotów jak i pomieszczeń. Można tego dokonać za pomocą 3 metod:

  • Chemiczna – używa się tu specjalnych środków chemicznych, do których należą np. aldehydy, alkohole, związki halogenowe (jodyna), rivanol etc.
  • Fizyczna – z użyciem promieni UV o określonej długości lub pary wodnej w temperaturze 100-105 stopni Celsjusza, ale o obniżonym lub normalnym ciśnieniu.
  • Chemiczno-termiczna – do użycia substancji chemicznych dołącza się działanie wysokiej temperatury, np. wygotowanie

Dezynfekcja Legnica – skuteczność za odpowiednią cenę

Firma Protect24 dba o to, by odkażanie było przede wszystkim skuteczne. Bierze pod uwagę szereg czynników, by dobrać odpowiednią metodę dla każdego indywidualnego klienta lub firmy. Ważny jest stopień zagrożenia, typ drobnoustrojów jakie chcemy wyeliminować, ich żywotność i liczba, rodzaj powierzchni jaka będzie odkażana, miejsce, warunki środowiskowe, czyli wilgotność powietrza, temperatura etc. Dezynfekcja w Legnicy gwarantuje skuteczne działanie za rozsądną cenę, tak by nie nadwyrężać budżetu ale zapewnić najwyższą jakość usług.

Dobór firmy dezynfekującej

Działająca na terenie Dolnego Śląska firma Protect24 pochwalić się może tysiącem usatysfakcjonowanych klientów. O wysokim poziomie świadczy też długoletnie doświadczenie oraz posiadane certyfikaty i atesty oraz przynależność do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji. Firma oferuje również usługi ozonowania, zyskujące coraz większą popularność wśród klientów, ze względu na bardziej ekologiczny i jednocześnie skuteczny sposób odkażania. Dezynfekcja w Legnicy zapewnia również dyskrecję wszędzie tam, gdzie jest ona wymagana od zleceniodawcy, dlatego działa szybko a na miejscu pojawia się w nieoznakowanym pojeździe. Dezynfekcja to działania podejmowane w przypadku, gdy zagrożenie już zaistniało lub jest duże prawdopodobieństwo jego wystąpienia, ale też działania podejmowane profilaktycznie, m.in. na basenach czy w łaźniach.

Temat odkażania jest teraz niezwykle popularny i nie wolno nam go lekceważyć, dlatego ważna jest każda czynność mająca na celu zapobieganie rozszerzaniu się epidemii. Codzienne nawyki i zdroworozsądkowe podejście do dezynfekcji zwiększają nasze bezpieczeństwo w codziennym funkcjonowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj