Współcześni klienci coraz bardziej odchodzą od płacenia gotówką, doceniając wygodę związaną z posługiwaniem się w tym celu kartą czy telefonem. Z tego względu posiadanie terminala płatniczego staje się w zasadzie koniecznością. Sprzedawcy, którzy nie umożliwiają dokonywania takich transakcji, nie dostosowują się do obecnych warunków, tracąc przez to klientów oraz ryzykując nadszarpnięcie wizerunku firmy. Obecnie nawet mniejsi przedsiębiorcy mogą jednak liczyć na uzyskanie takiego urządzenia i to za darmo.

Dlaczego przedsiębiorcy wahają się przed zakupem terminali płatniczych? 

Choć wszyscy są już świadomi, że rozwiązania bezgotówkowe stały się bardzo popularne, to część sprzedawców wciąż ma wątpliwości względem nabycia terminali płatniczych. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że obawiają się oni kosztów związanych z zakupem i abonamentem oraz opłatami za obsługę transakcji dokonywanych z wykorzystaniem urządzenia. W szczególności widać to po sprzedawcach na targach czy w mniejszych punktach sprzedażowych, gdzie płatność kartą wciąż może być problemem.

Takie sytuacje zdarzają się także w salonach usługowych, zwłaszcza jeśli są to niewielkie, jednoosobowe działalności. Miejsce, które nie gwarantuje obsługi rozwiązań bezgotówkowych, trudno uznać jednak za nowoczesne, co wpływa negatywnie na opinie o firmie. Dodatkowo brak możliwości płatności kartą sprawia, że część klientów rezygnuje z zakupów czy usługi, a nieraz przekazuje informacje o takich miejscach znajomym, którzy preferują rozwiązania bezgotówkowe. Dochodzi zatem do utraty zarówno realnych, jak i potencjalnych nabywców. Na szczęście małe i średnie przedsiębiorstwa nie muszą się już bać, gdyż mogą wystąpić o przydzielenie im darmowych terminali płatniczych, dzięki którym będą mogli akceptować płatności kartą. Z pewnością wpłynie to korzystnie na obroty przedsiębiorstwa oraz jego postrzeganie.

Szansa na otrzymanie darmowego terminalu płatniczego

Program Polska Bezgotówkowa ruszył z myślą o promowaniu rozwiązań bezgotówkowych poprzez umożliwienie mniejszym i średnim przedsiębiorcom uzyskania darmowych terminali płatniczych. Przez pierwszy rok nie ponoszą oni żadnych opłat związanych z akceptowaniem płatności kartą, co przekonuje nawet początkowo opornych właścicieli firm.

Akcja jest skierowana do firm z sektora MŚP, które nie przyjmowały takich płatności przez poprzednich 12 miesięcy i nie posiadają więcej niż pięciu placówek. Więcej szczegółów dotyczących programu znajdziesz na https://bezgotowki.pl/. Na stronie znajduje się również formularz, który można wypełnić w celu zgłoszenia się do programu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj