Prowadzący firmę często znajdują się w trudnej sytuacji podatkowej. Szukają ono sposobów zgodnej z prawem optymalizacji, dzięki której będą mogli zapłacić nieco mniejsze podatki. Zdarzają im się również kontrole fiskalne czy innego rodzaju trudne sytuacje, w których potrzebują oni pomocy doradcy podatkowego. W większych miastach znalezienie dobrego, doświadczonego doradcy nie stanowi większego problemu, jednak trzeba liczyć się z tym, że porada czy prowadzenie spraw podatkowych to spory wydatek.

Najczęstsze problemy podatkowe

Problemu natury podatkowej pojawiają się już na początku działalności, gdy trzeba wybrać sposób opodatkowania. Transakcje, które będą zawierane z kontrahentami często wymagają szczegółowej analizy pod kątem podatku dochodowego i VAT. Ponadto firmy często decydują się na połączenia czy fuzje, w związku z czym potrzebują fachowych porad prawnych i podatkowych. Wiele form korzysta z pomocy doradcy podatkowego w kwestii optymalizacji płaconych podatków. Doradca dba, aby zarówno klient był zadowolony, jak i cały proces był zgodny z obowiązującym prawem.

Koszty porad podatkowych

Każdy doradca ustala własne ceny zgodnie ze stopniem skomplikowania prac, jakie będzie musiał wykonać oraz potrzebną do tego wiedzą. Nie obowiązuje zatem żaden konkretny cennik, który na przykład byłby narzucony ustawowo. Co więcej, na stronach internetowych na próżno szukać wykazu cen, gdyż większość doradców podatkowych ustala je indywidualnie z każdym klientem. Ceny zależą także od miasta, w jakim pracuje doradca. Porady podatkowe Wrocław zwykle kosztują w okolicach 200 zł za każdą rozpoczętą godzinę pracy doradcy podatkowego.

Korzystne pakiety

Firmy, którym zależy na stałej obsłudze podatkowej często mogą skorzystać z pakietów oferowanych przez kancelarie podatkowe. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą liczyć na fachową poradę w każdej sprawie i o każdej porze. Pakiety często przewidują także dodatkowe korzyści, jak na przykład prowadzenie ksiąg rachunkowych, co może okazać się znacznie tańsze niż powierzanie tego zadania biuru rachunkowemu przy jednoczesnym korzystaniu z usług doradcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj