Każdy z nas, zaprzątnięty codziennymi obowiązkami i zadaniami rzadko kiedy zatrzymuje się na chwilę, by zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać nasza przyszłość. Opinie na temat tego, czy warto zabezpieczać finansowo swoją przyszłość są różne w zależności od etapu naszego życia. Z reguły teraźniejszość absorbuje nas tak bardzo, że myślenie o tym, co będzie jest dla nas wielką niewiadomą. Jeśli jednak raz na jakiś czas wyobrażamy sobie siebie i naszą rodzinę za kilka lat, z reguły są to pozytywne i napełniające nas optymizmem obrazki. Rzadziej zaprzątamy sobie myśl tym, co może pójść nie tak. Podświadomie wypieramy takie scenariusze z głowy. A przecież są one równie prawdopodobne, jak te pozytywne. Dlatego właśnie, by zminimalizować negatywne skutki wystąpienia rudnych sytuacji zdrowotnych i finansowych w przyszłości, już teraz zapewnić sobie i swojej rodzinie choćby minimum zabezpieczenia na i zainwestować w dobre ubezpieczenie na życie.

Czym są ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie to produkt, dzięki któremu zapewniamy sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe na wypadek sytuacji, która pozbawi nas możliwości osiągania dochodu. Podczas planowania przyszłości, trzeba nakreślić sobie nawet te najbardziej dramatyczne scenariusze. Przykładem takich sytuacji jest np. ciężka choroba, która uniemożliwi nam normalne funkcjonowanie, wypadek, który doprowadzi do inwalidztwa, a w efekcie uniemożliwi nam wykonywanie zawodu, czy też nasza śmierć. Ubezpieczenie na życie pozwala nam brać takie scenariusze pod uwagę z gwarancją tego, że cokolwiek nam się stanie, my oraz nasza rodzina będzie skutecznie zabezpieczona finansowo w przyszłości.

Dlaczego warto ochronić siebie i swoją rodzinę?

Bez względu na to, czy mamy odłożone oszczędności na czarną godzinę, czy nie, nigdy nie możemy być pewni tego, jak potoczy się nasze życie. Dlatego właśnie warto zabezpieczyć się na wypadek wszelkich nieszczęśliwych wypadków, jakie mogą nas spotkać. Miesięczna składka ubezpieczenia nie nadszarpnie wyraźnie naszego budżetu, a pozwoli nam żyć ze świadomością tego, że cokolwiek się stanie, nasza rodzina nie pozostanie bez środków do życia. Ubezpieczenia na życie to jednak nie tylko zabezpieczenie przed negatywnymi konsekwencjami choroby bądź śmierci.. W zależności od naszych potrzeb zakres ubezpieczenia może być rozszerzony i obejmować również wypłatę środków w momencie śmierci bliskiej nam osoby, nieszczęśliwego wypadku, a nawet narodzin dziecka czy pobytu w szpitalu.

Na jakie ubezpieczenia warto postawić?

Obecnie rynek ubezpieczeń oferuje bardzo dużo produktów, które gwarantują nam ochronę i bezpieczeństwo w następstwie niespodziewanych wypadków. Warto wybrać takie polisy na życie, które zagwarantują nam dużą swobodę wyboru zakresu ochrony ubezpieczeniowej, a także wysokie świadczenia przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskich składek miesięcznych. Przykładem takich produktów ubezpieczeniowych są ubezpieczenia Comfort Life i Life Care, oferowane przez Vienna Life TU na Życie S.A.

Comfort Life jest świetnym zabezpieczeniem pozwalającym na zapewnienie finansowej poduszki w przypadku niezdolności do pracy czy inwalidztwa. W zależności od naszego wyboru ubezpieczenie może obejmować tylko nas lub całą rodzinę (maks. 6 osób). W ramach tego ubezpieczenia, składka indywidualna wynosi tylko 35 zł, jeśli jednak chcemy objąć ochroną całą rodzinę, składka wynosi 79 zł, również wówczas, gdy ochroną ubezpieczeniową obejmiemy 6 osób z naszej rodziny. Dobrą wiadomością jest fakt, iż ubezpieczenie jest oferowane również osobom w starszym wieku, do 64 roku życia.

Life Care natomiast oferuje zabezpieczenie finansowe naszej rodziny na wypadek naszej śmierci. W tym wypadku z ubezpieczenia mogą korzystać osoby nawet do 69 roku życia, a składka zaczyna się od 1 zł dziennie! Klienci do 40 roku życia nie muszą przedstawiać żadnych badań medycznych a suma ubezpieczenia może, w takim przypadku, wynieść aż do 600 tysięcy zł.

W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, okres ubezpieczenia to nawet 30 lat w przypadku Life Care. Mamy oczywiście możliwość elastycznego określania na jak długi czas chcemy zawrzeć umowę – minimalny okres na jaki możemy zawrzeć umowę to 5 lat. Comfort Life, jako ubezpieczenie na życie i następstw nieszczęśliwych wypadków, umożliwia ochronę przez 1 rok z możliwością automatycznego przedłużenia na następne lata.

Jakie są warunki ubezpieczenia na życie?

Zgodnie z opiniami klientów korzystających z ubezpieczeń na życie, przed wykupieniem ubezpieczenia niezbędne jest sprawdzenie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), w celu weryfikacji potencjalnych wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. Zapoznanie się z tym dokumentem jest niezwykle istotne, gdyż dzięki temu będziemy mieli świadomość, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci nam stosownego świadczenia. Ubezpieczenie na życie to produkt, który zapewni naszej rodzinie bezpieczeństwo finansowe na wypadek naszej, ochrony, niezdolności do pracy lub śmierci. Planując przyszłość, warto wziąć pod uwagę również te złe scenariusze i zabezpieczyć się już teraz na wypadek ich wystąpienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj