Wykorzystując nowoczesny druk fleksograficzny można stworzyć wypukłe formy drukowe, które odciskają się niczym pieczątki na drukowanym podłożu. Daje to możliwość uzyskania doskonałego efektu oraz podniesienia wartości estetycznej opakowań oraz etykiet.

Szerokie zastosowanie fleksografii

Fleksografia umożliwia zadrukowanie podłoża, nawet takiego, które nie jest idealnie równe. Wykorzystując formy wykonane z gumy, na przykład polimeru o giętkich właściwościach można zadrukować wszelkie podłoża. W tym celu wykorzystuje się farby idealnie przylegające, a także umożliwiające szybkie odparowanie oraz wysychanie. Tym samym druk fleksograficzny można stosować także na podłożach niewsiąkliwych, takich jak folia, materiały sztuczne. Dlatego fleksografia odgrywa ogromną rolę w branży opakowaniowej. Szacuje się, że nawet 80% opakowań dostępnych na rynku w sklepach zostało wykonanych metodą fleksografii. W czasie projektowania wzorów bierze się pod uwagę zjawisko rozciągania formy drukowanej. Spowodowane jest to faktem, czy forma ta została stworzona z elastycznego materiału oraz posiada pewną grubość. Dlatego po naklejeniu formy na obracający się wałek jej powierzchnia może ulegać rozciągnięciu. Doskonale i może prowadzić do zniekształcenia obrazu oraz wydłużyć go o kilka milimetrów. Jednak aby tego uniknąć można by podczas przygotowywania projektu zmniejszyć wzór, gdy po naklejeniu formy rozciągnął się do pożądanych wymiarów.

Zalety fleksografii

Druk etykiet umożliwia stworzenie atrakcyjnych opakowań do produktów. Możliwość uzyskania wypukłego tekstu przekłada się na większe zainteresowanie klientów danym produktem oraz jego opakowaniem. To z kolei może prowadzić do zwiększenia sprzedaży. Ogromną zaletą druku fleksograficznego jest niższy koszt podczas produkcji opakowań. Z tego względu druk ten wybierany jest coraz częściej przez producentów oraz firmy produkcyjne. Dodatkowo wydruki tworzy się na różnorodnych podłożach, lecz również materiałach ekologicznych. Podłoże nie musi być równe, gdyż druk doskonale dopasowuje się do każdej powierzchni. Kolejną zaletą fleksografii jest możliwość znalezienia zdobień, a także lakierów zapachowych, uszlachetniających oraz strukturalnych. Stosuje się również niestandardowe farby, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność produkowanych opakowań. Uzyskane efekty są bardzo atrakcyjne dla klientów, pozwalają wyróżnić się produktom na sklepowych półkach. Daje to także bardzo chwytliwy przekaz oraz doskonałe efekty reklamowe, co wynika z szerokiego zastosowania fleksografii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj