Finansowanie poprzez kredytowanie nie zawsze jest optymalną opcją dla przedsiębiorców. Może się bowiem okazać, że firma nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej. W przypadku firm działających od niedawna zaufanie banków też nie jest bardzo duże i również może być z tym problem. Alternatywą dla kredytowania w przypadku chęci zakupu maszyn może być leasing maszyn. Dla kogo będzie odpowiednią opcją, co warto wiedzieć na ten temat?

Czy leasing maszyn będzie odpowiednim rozwiązaniem dla nowo powstałych firm? 

Nowe firmy powinny wykazać się pewnym, choćby krótkim doświadczeniem, zawiązaniem długoterminowej umowy czy też własnym stabilnym kapitałem i nawet jeśli zostały założone przed kilkoma miesiącami, a spełniają powyższe kryteria, mogą otrzymać finansowanie i sprzęt w ramach leasingu maszyn. Zatem jeśli Wasza firma działa od niedawna, ale możecie pochwalić się pierwszymi sukcesami i posiadanym kapitałem, to leasing maszyn może być opcją także dla Was. Oczywiście jest to odpowiednie rozwiązanie także dla podmiotów, które działają na rynku od pewnego czasu i chcą nadążyć za konkurencją, modernizując swoje gospodarstwa czy linie produkcyjne. Wprowadzenie nowych maszyn i urządzeń jest zawsze szansą na zwiększenie wydajności pracy, a tym samym również zwiększenie produkcji. Dzięki temu przedsiębiorstwo może się rozwijać. Leasing maszyn daje również szereg korzyści jeśli chodzi o optymalizację kosztów i obniżenie podatków. Warto poznać rodzaje leasingu i zdecydować się na ten, który najlepiej się sprawdzi. 

Poznajcie rodzaje leasingu maszyn i wybierzcie najlepszą opcję finansowania dla swojej firmy 

Decydując się na leasing maszyn przemysłowych, można wybrać zarówno operacyjny, jak i finansowy. Warto wiedzieć, że w przypadku leasingu operacyjnego właścicielem przedmiotu leasingu, a więc danej maszyny jest firma leasingująca i to przez cały okres trwania umowy. To zatem ona może dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Firma decydująca się na leasing maszyn może z kolei wliczyć w koszt uzyskania przychodu raty leasingowe, które podobnie jak rata kapitałowa są przychodem firmy finansującej. Warto wiedzieć, że w leasingu operacyjnym czas trwania umowy jest krótszy niż okres zużycia danej maszyny. W przypadku leasingu finansowego z kolei czas trwania umowy jest zbliżony do okresu zużycia przedmiotu leasingu. Każdy rodzaj leasingu maszyn jest dostępny w ramach oferty Leason.pl-wygodny leasing.

Jak działa leasing maszyn finansowy, a jak operacyjny?  

W ramach finansowego leasingu część odsetkowa raty leasingowej jest kosztem firmy decydującej się na leasingowanie danej maszyny przemysłowej lub produkcyjnej. Po upływie umowy i spłaceniu wszystkich rat leasingowych, przedmiot leasingu staje się własnością korzystającej z niego firmy bez żadnych ograniczeń. Oczywiście nie oznacza to, że po okresie trwania leasingu operacyjnego nie można wykupić danego sprzętu w ramach leasingu maszyn.

Oczywiście można to zrobić, a cena w tym przypadku jest zdecydowanie niższa niż w przy zakupieniu nowego sprzętu czy to za własny zgromadzony kapitał, czy pieniądze pozyskane z kredytu. Jednocześnie nie ma obowiązku zakupu sprzętu po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego. Zaletą leasingu jest też fakt, że nie obniża się zdolności kredytowej, zatem firma może w trakcie trwania leasingu maszyn zdecydować się na kredytowanie na jakiś inny cel. Jeżeli szukacie możliwości zawiązania umowy leasingowej bez wychodzenia z firmy, to na pewno leasing online może być dla Was odpowiednią opcją, jeśli wartość leasingowanych maszyn nie przekracza 100 tys. zł, a także korzystacie z kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Leasing maszyn jest sposobem na rozwój działalności gospodarczej i na pewno warto rozważyć taką opcję.        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj